Bu gün Avropa Liqasında 3-cü təsnifat mərhələsinin püşkü atılıb.
İdmanxeber.com-un məlumatına görə, İsveçrənin Nyon şəhərində keçirilən tədbirdə 91 komandanın potensial rəqibi bəlli olub.
Xatırladaq ki, turnirdəki hər üç təmsilçimiz “Qəbələ”, “Keşlə” və “Neftçi” 1-ci mərhələdəcə mübarizəni dayandırıb.
Avropa Liqası
III təsnifat mərhələsi
“Tobol” (Qazaxıstan) – “Pünik” (Ermənistan) cütünün qalibi – “Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail) – “Radniçki” (Serbiya) cütünün qalibi
“Zarya” (Ukrayna) – “Braqa” (Portuqaliya)
“Hibernian” (Şotlandiya) – “Asteras” (Yunanıstan) cütünün qalibi – “Molde” (Norveç) – “Laçi” (Albaniya) cütünün qalibi
“Yurqarden” (İsveç) – “Mariupol” (Ukrayna) cütünün qalibi – “Ventspils” (Latviya) – “Bordo” (Fransa) cütünün qalibi
“Dunayska Streda” (Slovakiya) – “Dinamo” (Minsk, Belarus) cütünün qalibi – “Zenit” (Rusiya)
“Hapoel” (Hayfa, İsrail) – “Hafnarfyordur” (İslandiya) cütünün qalibi – “Sarayevo” (Bosniya və Herseqovina) – “Atalanta” (İtaliya) cütünün qalibi
“Hayduk” (Xorvatiya) – “Slaviya” (Bolqarıstan) cütünün qalibi – “Rudar” (Sloveniya) – “Styaua” (Rumıniya) cütünün qalibi
MOİK (Bolqarıstan) – “Admira Vaker” (Avstriya) cütünün qalibi – “Styarnan” (İslandiya) – “Kopenhagen” (Danimarka) cütünün qalibi
“Ayaks” (Hollandiya) – “Şturm” (Avstriya) cütünün məğlubu – “Dandalk” (İrlandiya) – AEK (Kipr) cütünün qalibi
“Genk” (Belçika) – “Fola” (Lüksemburq) cütünün qalibi – “Şaxtyor” (Belarus) – “Lex” (Polşa) cütünün qalibi
“Sevilya” (İspaniya) – “Uypeşt” (Macarıstan) cütünün qalibi – “Jalgiris” (Litva) – “Vaduts” (Lixtenşteyn) cütünün qalibi
“Olimpiakos” (Yunanıstan) – “Lütsern” (İsveçrə)
“Sent-Qallen” (İsveçrə) – “Sarpsborq” (İsveç) cütünün qalibi – “Riyeka” (Xorvatiya)
“Vitorul” (Rumıniya) – “Vitess” (Hollandiya) cütünün qalibi – PAOK (Yunanıstan) – “Bazel” (İsveçrə) cütünün məğlubu
“Siqma” (Çexiya) – “Kayrat” (Qazaxıstan) – “Alkmaar” (Hollandiya) cütünün qalibi
“Osiyek” (Xorvatiya) – “Reyncers” (Şotlandiya) cütünün qalibi – “Çixura” (Gürcüstan) – “Maribor” (Sloveniya) cütünün qalibi
“Başakşəhər” (Türkiyə) – “Aberdin” (Şotlandiya) – “Bernli” (İngiltərə) cütünün qalibi
“Nordsyelland” (Danimarka) – AİK (İsveç) cütünün qalibi – “Partizan” (Serbiya) – “Trakai” (Litva) cütünün qalibi
“Baltsan” (Malta) – “Slovan” (Slovakiya) cütünün qalibi – “Rapid” (Avstriya)
“Qurnik” (Polşa) – “Trençin” (Slovakiya) cütünün qalibi – “Feyenoord” (Hollandiya)
“Yagelloniya” (Polşa) – “Rio Ave” (Portuqaliya) cütünün qalibi – “Gent” (Belçika)
“Spartak” (Serbiya) – “Sparta” (Çexiya) cütünün qalibi – “Brondbü” (Danimarka)
“Ufa” (Rusiya) – “Domjale” (Sloveniya) cütünün qalibi – “Honved” (Macarıstan) – “Proqres” (Lüksemburq) cütünün qalibi
“B36 Torshavn” (Farer adaları) – “Beşiktaş” (Türkiyə) cütünün qalibi – LASK (Avstriya) – “Lillestrom” (Norveç) cütünün qalibi
“Jelezniçar” (Bosniya və Herseqovina) – “Apollon” (Kipr) cütünün qalibi – “Dinamo” (Brest, Belarus) – “Atromitos” (Yunanıstan) cütünün qalibi
“Leyptsiq” (Almaniya) – “Haken” (İsveç) cütünün qalibi – “Universtatya” (Krayova, Rumıniya)
Qeyd edək ki, 3-cü təsnifat mərhələsinin oyunları avqustun 9-da və 16-da keçiriləcək.