08 Dekabr 2019
l Divizion

I divizion: yeni mövsümün təqvimi açıqlandı

utbol üzrə Azərbaycan Birinci divizionunda 2013/2014 mövsümün təqvimi açıqlanıb.

PFL-in rəsmi saytına istinadən verdiyimiz məlumata görə, mövsümə sentyabrın 13-də keçiriləcək “Energetik” (Mingəçevir) – “Lokomotiv” (Biləcəri) oyunu ilə start veriləcək.

TƏQVİM

2013-cü il

Birinci dövrə

I tur, 13 sentyabr (cümə)

1. “Energetik” (Mingəçevir) – “Lokomotiv” (Biləcəri)

14 sentyabr (şənbə)

2. “Qaradağ Lökbatan” (Lökbatan) – “Göyəzən” (Qazax)

3. “Şuşa” (Şuşa) – “Şahdağ” (Qusar)

15 sentyabr (bazar)

4. “Neftçala” (Neftçala) – “Karvan” (Yevlax)

5. “Ağsu” (Ağsu) – “Kəpəz” (Gəncə)

6. MOİK (Bakı) – “Bakılı” (Bakı)

7. “Turan – T” (Tovuz) – “Araz  Naxçıvan” (Naxçıvan)

16 sentyabr (bazar ertəsi)

8. “Şəmkir” – “Mil – Muğan” (İmişli)

II tur, 20  sentyabr  (cümə)

9. “Kəpəz” (Gəncə) – “Neftçala” (Neftçala)

21 sentyabr  (şənbə)

10. “Bakılı” (Bakı) – “Şuşa” (Şuşa)

11. “Şahdağ” (Qusar) – “Energetik” (Mingəçevir)

12. “Göyəzən” (Qazax) – “Turan – T” (Tovuz)

13. MOİK (Bakı) – “Mil – Muğan” (İmişli)

22  sentyabr  (bazar)

14. “Lokomotiv” (Biləcəri) – “Ağsu” (Ağsu)

15. “Karvan” (Yevlax) – “Qaradağ Lökbatan” (Lökbatan)

16. “Araz  Naxçıvan” (Naxçıvan) – “Şəmkir” (Şəmkir)

III tur, 27 sentyabr (cümə)

17. “Şəmkir” (Şəmkir) – “Göyəzən” (Qazax)

18. “Energetik” (Mingəçevir) – “Bakılı” (Bakı)

28 sentyabr (şənbə)

19. “Turan – T” (Tovuz) – “Karvan” (Yevlax)

20. “Neftçala” (Neftçala) – “Lokomotiv” (Biləcəri)

21. “Şuşa” (Şuşa) – MOİK (Bakı)

29 sentyabr (bazar)

22. “Qaradağ Lökbatan” (Lökbatan) – “Kəpəz” (Gəncə)

23. “Ağsu” (Ağsu) – “Şahdağ” (Qusar)

24. “Mil – Muğan” (İmişli) – “Araz  Naxçıvan” (Naxçıvan)

IV tur, 4  oktyabr  (cümə)

25. MOİK (Bakı) – “Energetik” (Mingəçevir)

26. “Şahdağ” (Qusar) – “Neftçala” (Neftçala)

5  oktyabr  (şənbə)

27. “Kəpəz” (Gəncə) – “Turan – T” (Tovuz)

28. “Karvan” (Yevlax) – “Şəmkir” (Şəmkir)

29. “Şuşa” (Şuşa) – “Mil – Muğan” (İmişli)

6  oktyabr  (bazar)

30. “Bakılı” (Bakı) – “Ağsu” (Ağsu)

31. “Lokomotiv” (Biləcəri) – “Qaradağ Lökbatan” (Lökbatan)

32. “Göyəzən” (Qazax) – “Araz  Naxçıvan” (Naxçıvan)

V tur,  11 oktyabr (cümə)

33. “Şəmkir” (Şəmkir) – “Kəpəz” (Gəncə)

34. “Energetik” (Mingəçevir) – “Şuşa” (Şuşa)

12 oktyabr (şənbə)

35. “Turan – T” (Tovuz) – “Lokomotiv” (Biləcəri)

36. “Qaradağ Lökbatan” (Lökbatan) – “Şahdağ” (Qusar)

37. “Neftçala” (Neftçala) – “Bakılı” (Bakı)

13 oktyabr (bazar)

38. “Ağsu” (Ağsu) – MOİK (Bakı)

39. “Araz  Naxçıvan” (Naxçıvan) – “Karvan” (Yevlax)

40. “Mil – Muğan” (İmişli) – “Göyəzən” (Qazax)

VI tur, 18 oktyabr  (cümə)

41. “Şahdağ” (Qusar) – “Turan – T” (Tovuz)

42. “Lokomotiv” (Biləcəri) – “Şəmkir” (Şəmkir)

43. “Energetik” (Mingəçevir) – “Mil – Muğan” (İmişli)

19 oktyabr  (şənbə)

44. “Şuşa” (Şuşa) – “Ağsu” (Ağsu)

45. “Karvan” (Yevlax) – “Göyəzən” (Qazax)

20 oktyabr  (bazar)

46. MOİK(Bakı) – “Neftçala” (Neftçala)

47. “Bakılı” (Bakı) – “Qaradağ Lökbatan” (Lökbatan)

48. “Kəpəz” (Gəncə) – “Araz  Naxçıvan” (Naxçıvan)

23 oktyabr (çərşənbə)

Azərbaycan kuboku 1/16 final

VII tur, 26 oktyabr  (şənbə)

49. “Göyəzən” (Qazax) – “Kəpəz” (Gəncə)

50. “Qaradağ Lökbatan” (Lökbatan) – MOİK (Bakı)

51. “Neftçala” (Neftçala) – “Şuşa” (Şuşa)

52. “Mil – Muğan” (İmişli)  – “Karvan” (Yevlax)

27 oktyabr  (bazar)

53. “Araz  Naxçıvan” (Naxçıvan) – “Lokomotiv” (Biləcəri)

54. “Turan – T” (Tovuz) – “Bakılı” (Bakı)

55. “Ağsu” (Ağsu) – “Energetik” (Mingəçevir)

28 oktyabr  (bazar ertəsi)

56. “Şəmkir” (Şəmkir) – “Şahdağ” (Qusar)

VIII tur, 1 noyabr (cümə)

57. “Energetik” (Mingəçevir) – “Neftçala” (Neftçala)

2 noyabr (şənbə)

58. “Şuşa” (Şuşa) – “Qaradağ Lökbatan” (Lökbatan)

59. MOİK (Bakı) – “Turan – T” (Tovuz)

60. “Kəpəz” (Gəncə) – “Karvan” (Yevlax)

3 noyabr (bazar)

61. “Bakılı” (Bakı) – “Şəmkir” (Şəmkir)

62. “Şahdağ” (Qusar) – “Araz  Naxçıvan” (Naxçıvan)

63. “Lokomotiv” (Biləcəri) – “Göyəzən” (Qazax)

64. “Ağsu” (Ağsu) – “Mil – Muğan” (İmişli)

IX tur, 8 noyabr (cümə)

65. “Şəmkir” (Şəmkir) – MOİK (Bakı)

66. “Neftçala” (Neftçala) – “Ağsu” (Ağsu)

9 noyabr (şənbə)

67. “Turan – T” (Tovuz) – “Şuşa” (Şuşa)

68. “Qaradağ Lökbatan” (Lökbatan) – “Energetik” (Mingəçevir)

69. “Mil – Muğan” (İmişli) – “Kəpəz” (Gəncə)

10 noyabr (bazar)

70. “Karvan” (Yevlax) – “Lokomotiv” (Biləcəri)

71. “Göyəzən” (Qazax) – “Şahdağ” (Qusar)

72. “Araz  Naxçıvan” (Naxçıvan) – “Bakılı” (Bakı)

X tur, 15 noyabr (cümə)

73. “Energetik” (Mingəçevir) – “Turan – T” (Tovuz)

16 noyabr (şənbə)

74. “Şuşa” (Şuşa) – “Şəmkir” (Şəmkir)

75. “Şahdağ” (Qusar) – “Karvan” (Yevlax)

76. “Lokomotiv” (Biləcəri) – “Kəpəz” (Gəncə)

77. “Neftçala” (Neftçala) – “Mil – Muğan” (İmişli)

17 noyabr (bazar)

78. “Ağsu” (Ağsu) – “Qaradağ Lökbatan” (Lökbatan)

79. MOİK(Bakı) – “Araz  Naxçıvan” (Naxçıvan)

80. “Bakılı” (Bakı) – “Göyəzən” (Qazax)

20 noyabr (çərşənbə)

Ehtiyat gün

XI tur, 22 noyabr (cümə)

81. “Şəmkir” (Şəmkir) –“Energetik” (Mingəçevir)

23 noyabr (şənbə)

82. “Göyəzən” (Qazax) – MOİK (Bakı)

83. “Turan – T” (Tovuz) – “Ağsu” (Ağsu)

84. “Mil – Muğan” (İmişli) – “Lokomotiv” (Biləcəri)

24 noyabr (bazar)

85. “Kəpəz” (Gəncə) – “Şahdağ” (Qusar)

86. “Karvan” (Yevlax) – “Bakılı” (Bakı)

87. “Araz  Naxçıvan” (Naxçıvan) – “Şuşa” (Şuşa)

88. “Qaradağ Lökbatan” (Lökbatan) – “Neftçala” (Neftçala)

XII tur, 29 noyabr  (cümə)

89. “Energetik” (Mingəçevir) – “Araz  Naxçıvan” (Naxçıvan)

30 noyabr  (şənbə)

90. “Ağsu” (Ağsu) – “Şəmkir” (Şəmkir)

91. “Şuşa” (Şuşa) – “Göyəzən” (Qazax)

92. “Neftçala” (Neftçala) – “Turan – T” (Tovuz)

93. “Qaradağ Lökbatan” (Lökbatan) – “Mil – Muğan” (İmişli)

1 dekabr  (bazar)

94. MOİK(Bakı) – “Karvan” (Yevlax)

95. “Bakılı” (Bakı) – “Kəpəz” (Gəncə)

96. “Şahdağ” (Qusar) – “Lokomotiv” (Biləcəri)

4 dekabr (çərşənbə)

Azərbaycan kuboku 1/8 final

XIII tur,  8 dekabr  (bazar)

97. “Lokomotiv” (Biləcəri) – “Bakılı” (Bakı)

98. “Kəpəz” (Gəncə) – MOİK (Bakı)

99. “Karvan” (Yevlax) – “Şuşa” (Şuşa)

100. “Göyəzən” (Qazax) – “Energetik” (Mingəçevir)

101. “Araz  Naxçıvan” (Naxçıvan) – “Ağsu” (Ağsu)

102. “Şəmkir” (Şəmkir) – “Neftçala” (Neftçala)

103. “Turan – T” (Tovuz) – “Qaradağ Lökbatan” (Lökbatan)

104. “Mil – Muğan” (İmişli) – “Şahdağ” (Qusar)

XIV tur, 13 dekabr (cümə)

105. “Energetik” (Mingəçevir) – “Karvan” (Yevlax)

14 dekabr (şənbə)

106. “Qaradağ Lökbatan” (Lökbatan) – “Şəmkir” (Şəmkir)

107. “Şuşa” (Şuşa) – “Kəpəz” (Gəncə)

108. “Bakılı” (Bakı) – “Şahdağ” (Qusar)

15 dekabr (bazar)

109. “Neftçala” (Neftçala) – “Araz  Naxçıvan” (Naxçıvan)

110. “Ağsu” (Ağsu) – “Göyəzən” (Qazax)

111. MOİK (Bakı) – “Lokomotiv” (Biləcəri)

112. “Turan – T” (Tovuz) – “Mil – Muğan” (İmişli)

XV tur, 20 dekabr  (cümə)

113. “Şəmkir” (Şəmkir) – “Turan – T” (Tovuz)

21 dekabr  (şənbə)

114. “Şahdağ” (Qusar) – MOİK (Bakı)

115. “Lokomotiv” (Biləcəri) – “Şuşa” (Şuşa)

116. “Göyəzən” (Qazax) – “Neftçala” (Neftçala)

22 dekabr  (bazar)

117. “Kəpəz” (Gəncə) – “Energetik” (Mingəçevir)

118. “Karvan” (Yevlax) – “Ağsu” (Ağsu)

119. “Araz  Naxçıvan” (Naxçıvan) – “Qaradağ Lökbatan” (Lökbatan)

120. “Mil – Muğan” (İmişli) – “Bakılı” (Bakı)

2014-cü il

İkinci dövrə

XVI tur, 7 fevral (cümə)

121. “Energetik” (Mingəçevir) – “Qaradağ Lökbatan” (Lökbatan)

8 fevral (şənbə)

122. “Lokomotiv” (Biləcəri) – “Karvan” (Yevlax)

123. “Şahdağ” (Qusar) – “Göyəzən” (Qazax)

124. “Şuşa” (Şuşa) – “Turan – T” (Tovuz)

125. “Kəpəz” (Gəncə) – “Mil – Muğan” (İmişli)

9 fevral (bazar)

126. “Bakılı” (Bakı) – “Araz  Naxçıvan” (Naxçıvan)

127. MOİK (Bakı) – “Şəmkir” (Şəmkir)

128. “Ağsu” (Ağsu) – “Neftçala” (Neftçala)

XVII tur, 14 fevral (cümə)

129. “Şəmkir” (Şəmkir) – “Bakılı” (Bakı)

15 fevral (şənbə)

130. “Neftçala” (Neftçala) – “Energetik” (Mingəçevir)

131. “Qaradağ Lökbatan” (Lökbatan) – “Şuşa” (Şuşa)

132. “Göyəzən” (Qazax) – “Lokomotiv” (Biləcəri)

133. “Mil – Muğan” (İmişli) – “Ağsu” (Ağsu)

16 fevral (bazar)

134. “Turan – T” (Tovuz) – MOİK(Bakı)

135. “Araz  Naxçıvan” (Naxçıvan) – “Şahdağ” (Qusar)

136. “Karvan” (Yevlax) – “Kəpəz” (Gəncə)

XVIII tur, 21 fevral (cümə)

137. “Energetik” (Mingəçevir) – “Göyəzən” (Qazax)

22 fevral (şənbə)

138. “Şuşa” (Şuşa) – “Karvan” (Yevlax)

139. “Neftçala” (Neftçala) – “Şəmkir” (Şəmkir)

140. “Şahdağ” (Qusar) – “Mil – Muğan” (İmişli)

23 fevral (bazar)

141. “Bakılı” (Bakı) – “Lokomotiv” (Biləcəri)

142. MOİK (Bakı) – “Kəpəz” (Gəncə)

143. “Ağsu” (Ağsu) – “Araz  Naxçıvan” (Naxçıvan)

144. “Qaradağ Lökbatan” (Lökbatan) – “Turan – T” (Tovuz)

XIX tur, 1 mart (şənbə)

145. “Göyəzən” (Qazax) – “Qaradağ Lökbatan” (Lökbatan)

146. “Karvan” (Yevlax) – “Neftçala” (Neftçala)

147. “Kəpəz” (Gəncə) – “Ağsu” (Ağsu)

148. “Şahdağ” (Qusar) – “Şuşa” (Şuşa)

2 mart (bazar)

149. “Lokomotiv” (Biləcəri) – “Energetik” (Mingəçevir)

150. “Bakılı” (Bakı) – MOİK (Bakı)

151. “Araz  Naxçıvan” (Naxçıvan) – “Turan – T” (Tovuz)

152. “Mil – Muğan” (İmişli) – “Şəmkir” (Şəmkir)

XX tur, 7 mart  (cümə)

153. “Şəmkir” (Şəmkir) – “Lokomotiv” (Biləcəri)

8 mart  (şənbə)

154. “Ağsu” (Ağsu) – “Şuşa” (Şuşa)

155. “Neftçala” (Neftçala) – MOİK(Bakı)

156. “Göyəzən” (Qazax) – “Karvan” (Yevlax)

157. “Mil – Muğan” (İmişli) – “Energetik” (Mingəçevir)

9 mart  (bazar)

158. “Qaradağ Lökbatan” (Lökbatan) – “Bakılı” (Bakı)

159. “Turan – T” (Tovuz) – “Şahdağ” (Qusar)

160. “Araz  Naxçıvan” (Naxçıvan) – “Kəpəz” (Gəncə)

12-13 mart (çərşənbə, cümə axşamı)

Azərbaycan kuboku 1/4 final

XXI tur, 14 mart  (cümə)

161. “Energetik” (Mingəçevir) – “Şəmkir” (Şəmkir)

162. “Lokomotiv” (Biləcəri) – “Mil – Muğan” (İmişli)

15 mart  (şənbə)

163. “Şahdağ” (Qusar) – “Kəpəz” (Gəncə)

164. “Bakılı” (Bakı) – “Karvan” (Yevlax)

165. “Neftçala” (Neftçala) – “Qaradağ Lökbatan” (Lökbatan)

166. “Lokomotiv” (Biləcəri) – “Mil – Muğan” (İmişli)

16 mart  (bazar)

167. MOİK (Bakı) – “Göyəzən” (Qazax)

168. “Şuşa” (Şuşa) – “Araz  Naxçıvan” (Naxçıvan)

169. “Ağsu” (Ağsu) – “Turan – T” (Tovuz)

19 mart (çərşənbə)

Azərbaycan kuboku ¼ final

XXII tur, 22 mart  (şənbə)

170. “Qaradağ Lökbatan” (Lökbatan) – “Ağsu” (Ağsu)

171. “Göyəzən” (Qazax) – “Bakılı” (Bakı)

172. “Karvan” (Yevlax) – “Şahdağ” (Qusar)

23 mart  (bazar)

173. “Turan – T” (Tovuz) – “Energetik” (Mingəçevir)

174. “Araz  Naxçıvan” (Naxçıvan) – MOİK(Bakı)

175. “Kəpəz” (Gəncə) – “Lokomotiv” (Biləcəri)

176. “Mil – Muğan” (İmişli) – “Neftçala” (Neftçala)

26 mart (çərşənbə)

Ehtiyat gün

XXIII tur, 28 mart  (cümə)

177. “Energetik” (Mingəçevir) – “Kəpəz” (Gəncə)

29 mart  (şənbə)

178. MOİK (Bakı) – “Şahdağ” (Qusar)

179. “Şuşa” (Şuşa) – “Lokomotiv” (Biləcəri)

180. “Turan – T” (Tovuz) – “Şəmkir” (Şəmkir)

30 mart  (bazar)

181. “Ağsu” (Ağsu) – “Karvan” (Yevlax)

182. “Neftçala” (Neftçala) – “Göyəzən” (Qazax)

183. Qaradağ Lökbatan” (Lökbatan) – “Araz  Naxçıvan” (Naxçıvan)

184. “Bakılı” (Bakı) – “Mil – Muğan” (İmişli)

XXIV tur, 04 aprel  (cümə)

185. “Şəmkir” (Şəmkir) – “Qaradağ Lökbatan” (Lökbatan)

5 aprel  (şənbə)

186. “Göyəzən” (Qazax) – “Ağsu” (Ağsu)

187. “Karvan” (Yevlax) – “Energetik” (Mingəçevir)

188. “Lokomotiv” (Biləcəri) – MOİK (Bakı)

6 aprel  (bazar)

189. “Kəpəz” (Gəncə) –“Şuşa” (Şuşa)

190. “Şahdağ” (Qusar) – “Bakılı” (Bakı)

191. “Araz  Naxçıvan” (Naxçıvan) – “Neftçala” (Neftçala)

192. “Mil – Muğan” (İmişli) – “Turan – T” (Tovuz)

9 aprel (çərşənbə)

Ehtiyat gün

XXV tur, 11 aprel  (cümə)

193. “Energetik” (Mingəçevir) – “Ağsu” (Ağsu)

12 aprel  (şənbə)

194. “Şahdağ” (Qusar) – “Şəmkir” (Şəmkir)

195. MOİK (Bakı) – “Qaradağ Lökbatan” (Lökbatan)

196. “Şuşa” (Şuşa) – “Neftçala” (Neftçala)

197. “Karvan” (Yevlax) – “Mil – Muğan” (İmişli)

13 aprel  (bazar)

198. “Kəpəz” (Gəncə) – “Göyəzən” (Qazax)

199. “Lokomotiv” (Biləcəri) – “Araz  Naxçıvan” (Naxçıvan)

200. “Bakılı” (Bakı) – “Turan – T” (Tovuz)

16 aprel (çərşənbə)

Azərbaycan kuboku 1/2 final

XXVI tur, 18 aprel (cümə)

201. “Energetik” (Mingəçevir) – MOİK (Bakı)

202. “Şəmkir” (Şəmkir) – “Karvan” (Yevlax)

19 aprel (şənbə)

203. “Neftçala” (Neftçala) – “Şahdağ” (Qusar)

204. “Qaradağ Lökbatan” (Lökbatan) – “Lokomotiv” (Biləcəri)

205. “Turan – T” (Tovuz) – “Kəpəz” (Gəncə)

20 aprel (bazar)

206. “Ağsu” (Ağsu) – “Bakılı” (Bakı)

207. “Araz  Naxçıvan” (Naxçıvan) – “Göyəzən” (Qazax)

208. “Mil – Muğan” (İmişli) – “Şuşa” (Şuşa)

24 aprel (cümə axşamı)

Azərbaycan kuboku 1/2 final

XXVII tur, 26 aprel  (şənbə)

209. “Kəpəz” (Gəncə) – “Şəmkir” (Şəmkir)

210. “Lokomotiv” (Biləcəri) – “Turan – T” (Tovuz)

211. “Şahdağ” (Qusar) –“Qaradağ Lökbatan” (Lökbatan)

212. “Şuşa” (Şuşa) – “Energetik” (Mingəçevir)

27 aprel  (bazar)

213. “Bakılı” (Bakı) – “Neftçala” (Neftçala)

214. MOİK (Bakı) –“Ağsu” (Ağsu)

215. “Karvan” (Yevlax) – “Araz  Naxçıvan” (Naxçıvan)

216. “Göyəzən” (Qazax)  – “Mil – Muğan” (İmişli)

XXVIII tur, 2 may (cümə)

217. “Energetik” (Mingəçevir) – “Şahdağ” (Qusar)

218. “Şəmkir” (Şəmkir) – “Araz  Naxçıvan” (Naxçıvan)

3 may (şənbə)

219. “Şuşa” (Şuşa) – “Bakılı” (Bakı)

220. “Neftçala” (Neftçala) – “Kəpəz” (Gəncə)

221. “Turan – T” (Tovuz) – “Göyəzən” (Qazax)

4 may (bazar)

222. “Ağsu” (Ağsu) – “Lokomotiv” (Biləcəri)

223. “Qaradağ Lökbatan” (Lökbatan) – “Karvan” (Yevlax)

224. “Mil – Muğan” (İmişli) – MOİK (Bakı)

XXIX tur, 11 may  (bazar)

225. “Göyəzən” (Qazax) – “Şəmkir” (Şəmkir)

226. “Karvan” (Yevlax) – “Turan – T” (Tovuz)

227. “Kəpəz” (Gəncə) – “Qaradağ Lökbatan” (Lökbatan)

228. “Lokomotiv” (Biləcəri) – “Neftçala” (Neftçala)

229. “Şahdağ” (Qusar) – “Ağsu” (Ağsu)

230. “Bakılı” (Bakı) – “Energetik” (Mingəçevir)

231. MOİK (Bakı) – “Şuşa” (Şuşa)

232. “Araz  Naxçıvan” (Naxçıvan) – “Mil – Muğan” (İmişli)

XXX tur, 18 may  (bazar)

233. “Turan – T” (Tovuz) – “Neftçala” (Neftçala)

234. “Şəmkir” (Şəmkir) – “Ağsu” (Ağsu)

235. “Araz  Naxçıvan” (Naxçıvan) – “Energetik” (Mingəçevir)

236. “Göyəzən” (Qazax) – “Şuşa” (Şuşa)

237. “Karvan” (Yevlax) – MOİK (Bakı)

238. “Kəpəz” (Gəncə) – “Bakılı” (Bakı)

239. “Lokomotiv” (Biləcəri) – “Şahdağ” (Qusar)

240. “Mil – Muğan” (İmişli) – “Qaradağ Lökbatan” (Lökbatan)

Oxşar xəbərlər

I Divizonda növbəti texniki məğlubiyyət

admin

Biləcəri “Lokomotiv”də ilk dəfə

admin

Tovuz klubunda “ad şousu” davam edir

admin