Avropa Liqasında qrup mərhələsinin 5-ci turunun oyunları keçirilib.
İdmanxeber.com-un məlumatına görə, 12 qrupda ümumilikdə 24 matç oynanılıb.
Bu turdan sonra 1/16 finala yüksələn komandaların sayı 14-ə çatıb: “Styaua”, “Arsenal”, “Zalsburq”, “Ostersun”, “Latsio”, “Nitsa”, “Zenit”, “Real Soseydad”, “Vilyarreal”, “Dinamo” (Kiyev), “Braqa”,
“Milan”, “Atalanta” və “Lion”.adlarını növbəti mərhələyə yazdırıb.
3 noyabr
Avropa Liqası
V tur
G qrupu
“Viktoriya” (Çexiya) – “Styaua” (Rumıniya) – 2:0
Qollar: Ptrjela, 49, Kopiç, 76
“Luqano” (İsveçrə) – “Hapoel” (Beyer-Şeva, İsrail) – 1:0
Qol: Karlinyos, 50
H qrupu
“Köln” (Almaniya) – “Arsenal” (İngiltərə) – 1:0
Qol: Jirassi, 62
BATE (Belarus) – “Srvena Zvezda” (Serbiya) – 0:0
İ qrupu
“Zalsburq” (Avstriya) – “Gimaraynş” (Portuqaliya) – 3:0
Qollar: Dabbur, 26, Ulmer, 45+1, Xvanq Hi Çan, 82
“Konyaspor” (Türkiyə) – “Marsel” (Fransa) – 1:1
Qollar: Skubiç, 82 (1:0), Moke, 90+3 (1:1)
J qrupu
“Atletik” (İspaniya) – “Herta” (Almaniya) – 3:2
Qollar: Leki, 26 (0:1), Aduriz, 35-pen (1:1), Selke, 36 (1:2), Aduriz, 66-pen. (2:2), Viliams, 82, (3:2)
“Ostersun” (İsveç) – “Zarya” (Ukrayna) – 2:0
Qollar: Gero, 40, Qodos, 70
K qrupu
“Latsio” (İtaliya) – “Vitess” (Hollandiya) – 1:1
Qollar: Linssen, 13 (0:1), Alberto, 42 (1:1)
“Nitsa” (Fransa) – “Zulte Veragem” (Belçika) – 3:1
Qollar: Balotelli, 5 (1:0); 31 (2:0), Hamalaynen, 81 (2:1), Tameze, 86 (3:1)
L qrupu
“Rusenborq” (Norveç) – “Real Sosyedad” (İspaniya) – 0:1
Qol: Oyarzabal, 90
“Zenit” (Rusiya) – “Vardar” (Makedoniya) – 2:1
Qollar: Poloz, 16 (1:0), Riqoni, 43 (2:0), Blajevski, 90+3 (2:1)
A qrupu
“Astana” (Qazaxıstan) – “Vilyareal” (İspaniya) – 2:3
Qollar: Kabananqa, 22 (1:0), Raba, 39 (1:1), Bakambu, 65 (1:2); 83 (1:3), Tvumasi, 88 (2:3)
“Makkabi” (Tel-Əviv, İsrail) – “Slaviya” (Çexiya) – 0:2
Qollar: Husbauer, 45+1, 54
B qrupu
“Partizan” (Serbiya) – “Yanq Boyz” (İsveçrə) – 2:1
Qollar: Tavamba, 12 (1:0), Nqamelu, 25 (1:1), Ozeqoviç, 53 (2:1)
“Skenderbeu” (Albaniya) – “Dinamo” (Ukrayna) – 3:2
Qollar: Tsiqanov, 16 (0:1), Lilay, 18 (1:1), Ceyms, 52 (2:1), Sov, 56 (3:1), Rusin, 90 (3:2)
C qrupu
“Ludoqorets” (Bolqarıstan) – “Başakşəhər” (Türkiyə) – 1:2
Qollar: Viska, 20 (0:1), Fray 27, (0:2), Marselinyo, 65 (1:2)
“Braqa” (Portuqaliya) – “Hoffenhaym” (Almaniya) – 3:1
Qollar: Marselinyo, 1 (1:0), Ut, 74 (1:1). Fransegio, 82 (2:1), 90+3 (3:1)
D qrupu
AEK (Yunanıstan) – “Riyeka” (Xorvatiya) – 2:2
Qollar:Qorqon, 8 (0:1); 26 (0:2), Araujo, 45+2 (1:2), Xristodolopulos, 85 (2:2)
“Milan” (İtaliya) – “Austriya” (Avstriya) – 5:1
Qollar: Monşen, 21 (0:1), Rodrigez, 27 (1:1), Silva, 36 (2:1), Kutrone, 42 (3:1), Silva, 70 (4:1), Kutrone, 90+3 (5:1)
E qrupu
“Lion” (Fransa) – “Apollon” (Kipr) – 4:0
Qollar: Diaxabi, 29, Fekir, 32, Diaz, 66, Maolida, 90
“Everton” (İngiltərə) – “Atalanta” (İtaliya) – 1:5
Qollar: Kristante, 12 (0:1); 64 (0:2), Ramirez, 71 (1:2), Qosens, 87 (1:3), Kornelius, 88 (1:4), 90+4 (1:5)
F qrupu
“Lokomotiv” (Rusiya) – “Kopenhagen” (Danimarka) – 2:1
Qollar: Farfan, 17 (1:0), Verbiç, 31 (1:1), Farfan, 51 (2:1)
“Şerif” (Moldova) – “Zlin” (Çexiya) – 1:0
Qol: Jairo, 11