UEFA Avropa Liqasında qrup mərhələsinin ikinci turunun oyunları keçirilib.
İdmanxeber.com-un məlumatına görə, turnirdə mübarizəni davam etdirən hər iki Türkiyə klubu Portuqaliya təmsilçisi ilə üz-üzə gəlib. “Konyaspor” öz meydanında “Gimarayş”ı məğlub edib – 2:1. “Başakşehir” isə eyni hesabla “Braqa”ya uduzub. .
UEFA Avropa Liqası
Qrup mərhələsi, ikinci tur
28 sentyabr
A qrupu
“Astana” (Qazaxıstan) – “Slaviya” (Çexiya) – 1:1
Qollar: Nqadeu-Nqadjui, 18 (0:1), Tomasov, 42 (1:1)
“Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail) – “Vilyareal” (İspaniya) – 0:0
G qrupu
“Luqano” (İsveçrə) – “Styaua” (Rumıniya) – 1:2
Qollar: Bottani, 14 (1:0), Budesku, 58 (1:1), Morais, 6 (1:2)
“Viktoriya Plzen” (Çexiya) – “Hapoel” (Beer-Şeva, İsrail) – 3:1
Qollar: Petrzela, 29 (1:0), Nvakaeme, 69 (1:1), Kopiç, 76 (2:1), Bakos, 89 (3:1)
H qrupu
BATE (Belarus) – “Arsenal” (İngiltərə) – 2:4
Qollar: Uolkott, 9 (0:1), 22 (0:2), Holdinq, 25 (0:3), İvaniç, 28 (1:3), Jiru, 49-pen (1:4), Qordeiçuk, 67 (2:4)
“Köln” (Almaniya) – “Srvena Zvezda” (Serbiya) – 0:1
Qollar: Boakye, 30
İ qrupu
“Konyaspor” (Türkiyə) – “Gimarayş” (Portuqaliya) – 2:1
Qollar: Araz, 24 (1:0), Miloşeviç, 48 (2:0), Hurtado, 74 (2:1)
“Zalsburq” (Avstriya) – “Marsel” (Fransa) – 1:0
Qollar: Dabbur, 73
J qrupu
“Atletik” (İspaniya) – “Zorya” (Ukrayna) – 0:1
Qollar: Xaratin, 26
“Ostersund” (İsveç) – “Herta” (Almaniya) – 1:0
Qollar: Nouri, 23-pen
K qrupu
“Latsio” (İtaliya) – “Zulte-Varegem” (Belçika) – 2:0
Qollar: Kaysedo, 18, İmmobile, 90
“Nitsa” (Fransa) – “Vitess” (Hollandiya) – 3:0
Qollar: Plea, 16, 81; Sent-Maksimin, 45
L qrupu
“Rosenborq” (Norveç) – “Vardar” (Makedoniya) – 3:1
Qollar:Bentner, 25-pen (1:0), Konradsen, 56 (2:0), Hedenstad, 68 (3:0), Xuan Felipe, 90+1 (3:1)
“Zenit” (Rusiya) – “Real Sosyeyad” (İspaniya) – 3:1
Qollar:Riqoni, 5 (1:0), Kokorin, 23 (2:0), Llorente,41 (2:1), Kokorin, 60 (3:1)
B qrupu
“Partizan” (Serbiya) – “Dinamo” (Kiyev, Ukrayna) – 2:3
Qollar: Ozeqoviç, 34 (1:0), Tavamba, 42 (2:0), Moraes, 54 (2:1), Buyalski, 68 (2:2), Moraes, 84 (2:3)
“Skenderbeu” (Albaniya) – “Yonq Boyz” (İsveçrə) – 1:1
Qollar: Sove, 65 – Assale, 72
C qrupu
“Braqa” (Portuqaliya) – “Başakşehir” (Türkiyə) – 2:1
Qollar: Hassan, 26 (1:0), Əmrə, 28 (1:1), Franserxio, 89 (2:1)
“Ludoqorets” (Bolqarıstan) – “Hoffenhaym” (Almaniya) – 2:1
Qollar: Kaderabek, 2 (0:1), Dyakov, 46, (1:1), Lukoki, 72 (2:1)
D qrupu
“Milan” (İtaliya) – “Riyeka” (Xorvatiya) – 3:2
Qollar: Silva, 15 (1:0), Musakkio, 53 (2:0), Akosti, 84 (2:1), Elez, 90 (2:2), Kutrone, 90 (3:2)
AEK (Yunanıstan) – “Austria” (Avstriya) – 2:2
Qollar: Livaya, 28 (1:0), Monşeyn, 43 (1:1), Tayuri, 49 (1:2), Livaya, 90 (2:2)
E qrupu
“Everton” (İngiltərə) – “Apollon” (Kipr) – 2:2
Qollar: Adrian, 13 (0:1), Runi, 21 (1:1), Vlasiç, 66 (2:1), Yuste, 88 (2:2)
“Lion” (Fransa) – “Atalanta” (İtaliya) – 1:1
Qollar: Traore, 45 (1:0) Qomes, 57 (1:1)
F qrupu
“Lokomotiv” (Rusiya) – “Zlin” (Çexiya) – 3:0
Qollar: Fernandes, 2 (pen.), 6, 17
“Şerif” (Moldova) – “Kopenhagen” (Danimarka) – 0:0