Avropa Liqasının qrup mərhələsində III turun oyunları keçirilib.
İdmanxeber.com-un məlumatına görə, 12 qrupda 48 komanda üz-üzə gəlib.
Türkiyə təmsilçilərindən “Konyaspor” “Zalsburq”a öz meydanında uduzub. Elə səfərdə “Hoffenhaym”ın qonağı olan “Başakşəhər” də xal qazana bilməyib.
19 oktyabr
Avropa Liqası
Qrup mərhələsi
III tur
G qrupu
“Hapoel” – “Styaua” 1:2
Qollar: Qnohere, 70 (0:1); 75 (0:2), Cuenca, 87 (1:2)
“Luqano” – “Viktoriya” 3:2
Qollar: Bottani, 63 (1:0), Carlinhos, 69 (2:0), Krmencik, 76 (2:1), Gerndt, 88 (3:1), Bakos, 90 (3:2)
H qrupu
BATE – “Köln” 1:0
Qol: Rios, 55
“Srvena Zvezda” – “Arsenal” 0:1
Qol: Jiru, 85
“Konyaspor” – “Zalsburq” 0:2
Qollar: Qulbrandsen, 5, Dabbur, 80
“Marsel” – “Gimaraynş” 2:1
Qollar: Martins, 17 (0:1), Ocampos, 28 (1:1), Lopez. 76 (2:1)
J qrupu
“Ostersun” – “Atletik” 2:2
Qollar: Aduriz, 14 (0:1), Gero, 52 (1:1), Edvars, 64 (2:1), Villiams, 89 (2:2)
“Zarya” – “Herta” 2:1
Qollar: Silas, 42 (1:0), Sele, 56 (1:1), Svato, 79 (2:1)
1. |
Ostersunds |
3 |
2 |
1 |
0 |
5:2 |
7 |
2. |
Zorya |
3 |
2 |
0 |
1 |
3:3 |
6 |
3. |
Atletik |
3 |
0 |
2 |
1 |
2:3 |
2 |
4. |
Herta |
3 |
0 |
1 |
1 |
1:3 |
1 |
K qrupu
“Nitsa” – “Latsio” 1:3
Qollar: Balotelli, 4 (1:0), Keysedo, 5 (1:1), Saviç, 65 (1:2); 89 (1:3)
“Sulte Veragem” – “Vitess” 1:1
Qollar: Kaşiya, 23-avt (1:0), Bruns, 27 (1:1)
L qrupu
“Vardar” – “Real Sosyedad” 0:6
Qollar: Oyarzabal, 12, Villian Jose, 34; 42; 55; 59, La Bella, 90
“Zenit” – “Rosenborq” 3:1
Qollar: Riqoni, 1 (1:0); 68 (2:0); 75 (3:0) – Helland, 88 (3:1)
A qrupu
“Astana” – “Makkabi” 4:0
Qollar: Tvumasi, 33-pen; 42, Kabananqa, 47; 52
“Vilyareal” – “Slaviya” 2:2
Qollar: Necid, 18 (0:1), Danni, 30 (0:2), Triqueros, 41 (1:2), Bakka, 44 (2:2)
B qrupu
“Dinamo” – “Yanq Boys” 2:2
Qollar: Assale, 17 (0:1), Mbokani 34 (1:1), Assale, 39 (1:2), Morozyuk, 49 (2:2)
“Skenderbeu” – “Partizan” 0:0
C qrupu
“Braqa” – “Ludoqorets” 0:2
Qollar: Moti, 25, Silva, 56-avt
“Hoffenhaym” – “Başakşəhər” 3:1
Qollar: Hubner, 52 (1:0), Amiri, 69 (2:0), Şulz, 75 (3:0), Napoleoni, 89 (3:1)
D qrupu
“Milan” – AEK 0:0
“Austriya” – “Riyeka” 1:3
E qrupu
“Atalanta” – “Apollon” 3:1
Üollar: İliçiç, 12 (1:0), Şembri, 59 (1:1), Petaqna, 64 (2:1), Freuler, 88 (3:1)
“Everton” – “Lion” 1:2
F qrupu
“Şerif” – “Lokomotiv” 1:1
Qollar: Mirançuk, 17 (0:1), Badibanqa, 31 (1:1)
“Zlin” – “Kopenhagen” 1:1
Qollar: Diop, 11 (1:0), Anderson, 19 (1:1)